متخصصین توانبخشی سکته مغزی آوا

گفتار درمانی -فیزیوتراپی-کاردرمانی سكته مغزي-اختلال در بلع-تاخیر در گفتار-عقب ماندگی ذهنی-لکنت

گفتار درمانی چیست؟

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات درمانی از این پس به سایت ما مراجعه فرمایید .

ورود به سایت

گفتاردرمانی یا آسیب‌شناسی گفتار و زبان:رشته‌ای از علوم است که به بررسی ماهیت انواع اختلالات گفتار و زبان و اختلال در بلع و نیز روشهای تشخیص و درمان این اختلالات می‌پردازد.

عده‌ای ارزیابی و تشخیص اختلال در بلع را نیز در حیطه تخصص متخصصان گفتار درمانی می‌دانند. در ایران رشته تحصیلی گفتار درمانی از زیرگروه‌های رشته‌های علوم پزشکی محسوب گردیده و در دانشگاه‌های علوم پزشکی تدریس می‌شود. در حال حاضر پس از مقطع کارشناسی امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز به طور ناپیوسته وجود دارد. گفتار درمانگران به درمان کودکانی که در فراگیری زبان مادری یا استفاده صحیح از گفتار دچار مشکل هستند و نیز بزرگسالانی که به دلیلی توانایی گفتاری خود را از دست داده‌اند می‌پردازند.این متخصصین در طول دوران تحصیل با آناتومی و فیزیولوژی اندام گفتار و نیز مباحث زبانشناسي و روانشناسي آشنا می‌شوند. به همین جهت گفتار درمانی یک بین رشته‌ای به حساب می‌آید.

در موارد زیر مراجعه به یک گفتار درمانگر الزامی است: ۱- تاخیر در شروع گفتار در کودکان ۲- اشکال در تلفظ اصوات گفتاری ۳-عدم برقراری ارتباط کلامی یا غیر کلامی از سوی کودک ۴-کم شنوایی یا ناشنوایی ۵-اشکال در درک کلام ۶-اختلال در بلع ۷-در صورت تشخیص بروز هر یک از اختلالات فلج مغزی اتيسم واختلال یادگیری۸-اختلال در خواندن و نوشتن۹-لکنت۱۰-اختلال در گفتار پس از سکته مغزی

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات درمانی 

   در منزل با ما تماس بگیرید.

 

پاسخگوی پرسشهای شما عزیزان خواهم بود.

 

متخصص آسیب شناسی گفتار و زبان و اختلال در بلع

 

یاسر آفاقی

۰۹۱۲۶۷۵۸۹۳۳

۰۹۳۶۶۷۵۸۹۳۳

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و نهم بهمن 1389ساعت 20:38  توسط یاسر آفاقی  |